Звичайна версія сайту
Новини

Верховна Рада підвищує рівень корпоративного управління в державних банках

Національний банк вітає прийняття Верховною Радою України за основу та в цілому Закону України "щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні". Документ підтримало 263 народних депутати.

"Цей Закон гарантуватиме реалізацію стратегії розвитку державних банків та одночасно забезпечить відповідність корпоративного управління в державних банках міжнародним стандартам. Це зробить державні банки конкурентоздатними по відношенню до приватних фінансових інститутів",- зауважив Голова Національного банку Яків Смолій.

Зокрема, прийнятий закон (поданий як законопроект №8331-д) здійснює докорінний перегляд принципів та механізмів корпоративного управління державними банками: буде запроваджений обов’язковий інститут незалежних наглядових рад для державних банків. Це забезпечить ізольованість від політичного впливу системи управління діяльністю державних банків, а також сприятиме підвищенню конкурентоспроможності та ефективності діяльності державних банків.

Згідно з прийнятим Законом щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні, на державні банки чекають наступні нововведення:

  • Кожний державний банк матиме наглядову раду, що складатиметься з дев’яти членів
  • Із них шість членів - незалежні, а три - представники держави пропорційно від Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради
  • Визначений перелік критеріїв, яким повинні відповідати незалежні члени наглядової ради та представники держави
  • Претенденти на ці посади визначаються шляхом конкурсного відбору
  • Акціонер не має права приймати рішення щодо питань, які належать до  компетенції наглядової ради
  • Члени наглядової ради виконуватимуть свої функції на платній основі
  • Строк повноважень членів наглядової ради – три роки
  • Передбачена кримінальна відповідальність за незаконне втручання в діяльність посадових осіб державного банку.

 

Документи
Законопроект № 8331-д щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні
Завантажити
Законопроект № 8331-д щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні. Які нововведення чекають на управління державними банками?
Завантажити
Поділитись