Звичайна версія сайту

Апеляційний суд підтвердив законність рішення Національного банку про застосування заходу впливу до банку "Портал"

Шостий апеляційний адміністративний суд 18 червня 2019 року відмовив у задоволенні апеляційної скарги позивача щодо оскарження рішення Національного банку про застосування заходу впливу до банку "Портал".

Суть справи полягає у тому, що у вересні 2017 року Національний банк ухвалив рішення про накладення на банк "Портал" штрафу у розмірі 1,25 млн гривень за порушення банком вимог законодавства з питань фінансового моніторингу та здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу.

Банк звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом про визнання цього рішення протиправним та його скасування.

Всебічно розглянувши матеріали справи, 28 лютого 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про відмову у задоволенні адміністративного позову, а 18 червня 2019 Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення суду першої інстанції.

Нагадаємо, що відповідно до статті 60 Директиви (ЄС) 2015/849 від 20 травня 2015 року про запобігання використанню фінансової системи для відмивання грошей та фінансування тероризму держави забезпечують опублікування інформації щодо прийнятих їх компетентними органами рішень про застосування адміністративного покарання чи заходу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу, а також - про оскарження таких рішень та будь-яку подальшу інформацію про результати такого оскарження. Україна зобов’язана імплементувати вказану Директиву та здійснювати публікування такої інформації відповідно до зобов’язань перед ЄС (відповідно до Угоди про асоціацію) та МВФ.

Поділитись