Звичайна версія сайту

Друга зупинка "Економічного експресу": 11-12 квітня у Львові відбудеться серія заходів з фінансової грамотності

Понад 30 навчальних подій з фінансової грамотності відбудеться в рамках програми інформаційних днів Національного банку України в регіонах під назвою "Економічний експрес", що розпочинаються сьогодні у Львові. Програма набирає обертів: порівняно з першою частиною «Економічного експресу», що відбувся у Житомирі в лютому-березні цього року, у львівських заходах братимуть участь значно більше слухачів, викладачів та партнерських організацій. Як і минулого разу, головними партнерами заходів виступили проект USAID «Трансформація фінансового сектору» та Київська школа економіки.

Одна із ключових подій у програмі «Економічного експресу» для Національного банку – зустріч із бізнес-спільнотою, у якій візьме участь заступник Голови Національного банку України Дмитро Сологуб.

"Такі зустрічі – ключ до розуміння кроків НБУ серед економічних агентів у регіонах. На місцях часто бракує інформації про останні новини в сфері регулювання фінансових ринків – наші регулярні зустрічі з бізнес-спільнотою покликані мінімізувати цей розрив", – пояснив він важливість таких заходів.

Для студентства та викладачів економічних вишів у Львові відбудуться два освітніх лекторії. Реєстрація на ці події здійснювалася через Facebook безкоштовно. Однією з найцікавіших тем лекторіїв стане перша презентація всеукраїнського дослідження щодо рівня фінансової грамотності та фінансової інклюзії, яку здійснять експерти проекту USAID.

Окремі лекції в рамках «Економічного експресу» також відбудуться в наступних закладах:

  • Львівському національному університету імені Франка;
  • Національному університеті «Львівська політехніка»;
  • Львівському інституті «Університет банківської справи»;
  • Українському католицькому університеті.

Серед інших заходів програми у Львові – тренінг для львівських журналістів спільно з Vox-Check щодо верифікації економічних даних.

"Регіональні інформаційні візити ми започаткували ще 2015 року і зараз спільно з партнерами працюємо над систематизацією цих комунікацій", - прокоментував старт «Економічного експресу» у Львові Дмитро Сологуб.

"Як свідчить наш досвід, навіть у  час тотальних онлайн-комунікацій, соціальних мереж і месенджерів безпосереднє спілкування із важливими для нас аудиторіями, а саме молоддю, викладачами університетів, журналістами і бізнесменами, має велике значення і допомагає зробити дії регулятора зрозумілішими", – додав заступник Голови НБУ.

"Проект USAID "Трансформація фінансового сектору" із задоволенням бере участь в економічних інформаційних днях НБУ у Львові", – наголосив з цього приводу керівник проекту Роберт Бонд.

"Ми вдячні за надану можливість представити результати опитування з фінансової грамотності та захисту прав споживачів", – зазначив він.

"Ми давно співпрацюємо з Національним банком України за багатьма напрямками і маємо честь підтримувати проект «Економічний експрес». Ми щиро віримо, що рівень фінансової грамотності напряму впливає на добробут громадян та економічне зростання. Викладачі Київської школи економіки з радістю долучаються до лекторіїв для студентів та викладачів університетів, бо ми вважаємо, що саме з освітнього середовища можуть розпочатися суттєві зміни в країні", зазначив один з лекторів проекту у Львові професор Київської школи економіки Володимир Вахітов.

Починаючи з львівської програми, для обговорення подій "Економічного експресу" в соціальних мережах пропонується використовувати хештег – #NBUexpress. Закликаємо учасників проекту ділитися своїми думками про заходи, в яких вони брали участь.

Довідка

"Дні фінансової обізнаності" – спільній освітній проект Національного банку, Агентства США з міжнародного розвитку USAID у рамках проекту "Трансформація фінансового сектору" та міжнародної платіжної системи Visa.

У 2017-2018 рр. реалізувався у партнерстві з Державним вищим навчальним закладом "Університет банківської справи", Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, а також Незалежною асоціацією банків України.

Традиційна програма проекту включала:

  • тематичні лекції від експертів фінансових ринків;
  • тренінги з фінансової обізнаності;
  • інтерактивні семінари для учнів та студентів;
  • виставку Музею грошей Національного банку України з експозицією українських грошей та сучасних пам’ятних монет.

У 2017 році заходи в рамках проекту  проводилися в чотирьох містах: Одесі, Харкові, Львові та Дніпрі та охопили близько 7,5 тис. учасників. У 2018 році "Дні фінансової обізнаності" проводилися у Полтаві та зібрали понад 2,6 тис. гостей – студентів, школярів, викладачів навчальних закладів. Крім того, 2018 року центральний банк відвідав ще три обласні центри – Одесу, Суми та Запоріжжя з серіями лекцій для студентів на фінансову тематику.

Починаючи із 2019 року, програму перейменовано на «Економічний експрес». Перший захід оновленої програми відбувся у лютому-березні цього року в Житомирі. Там події «Економічного експресу» відвідали 215 студентів та 35 викладачів економічних спеціальностей вишів Житомира, а також представники бізнесу та журналісти.

 

Теги
Поділитись