Звичайна версія сайту

Міжнародні резерви становили 17,2 млрд дол. США за підсумками серпня 2018 року

Міжнародні резерви України становили 17 231,7 млн дол. США (в еквіваленті) станом на 01 вересня 2018 року, за попередніми даними. До скорочення резервів на 2,9% у місячному вимірі у серпні призвели такі чинники:

  • Інтервенції Національного банку з метою згладжування надмірних коливань курсу гривні на міжбанківському валютному ринку. За підсумками місяця було продано 668 млн дол. США, з яких через інтервенції за вибором найкращої ціни було продано 311,9 млн дол. США та на аукціонах - 356,1 млн дол. США. При цьому, на поповнення резервів у серпні куплено 16,7 млн дол. США.
  • Платежі з обслуговування та погашення зовнішнього боргу. Зокрема, на користь Міжнародного валютного фонду було сплачено кошти обсягом 607,4 млн дол. США (в еквіваленті). Окрім платежів на користь МВФ, у серпні на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано 447,9 млн дол. США у еквіваленті, з яких 389,2 млн дол. США становили обслуговування та погашення за державними цінними паперами.
  • Операції Уряду із залучення коштів в іноземній валюті шляхом розміщення державних боргових паперів. Так, обсяги розміщення облігацій зовнішньої державної позики за цей період становили 725,0 млн дол. США, внутрішньої - 382,1 млн дол. США та 69,1 млн євро.
  • Переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) у сумі 19,9 млн дол. США (в еквіваленті).

В цілому, станом на 01 вересня 2018 року, обсяг міжнародних резервів покриває 2,9 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

Теги
Поділитись