Звичайна версія сайту

Міжнародні резерви України у січні збереглися на рівні 20,8 млрд дол. США

Міжнародні резерви України станом на 01 лютого 2019 року становили 20 819,7 млн дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними, залишившись на рівні початку року. Динаміку обсягу міжнародних резервів упродовж місяця визначали такі чинники:

  • По-перше, операції Уряду. Платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті становили 883,9 млн дол. США (в еквіваленті). З них 808,1 млн дол. США – витрати на обслуговування та погашення за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП). Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення ОВДП, які становили 620,7 млн дол. США (в еквіваленті).
  • По-друге, інтервенції Національного банку. У січні чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на 136,1 млн дол. США.

    Зокрема, для згладжування курсових коливань упродовж місяця Національний банк продав 54,3 млн . США, з яких 30,0 млн . США – шляхом валютних інтервенцій за вибором найкращої ціни.

    Але загалом у січні пропозиція валюти була вищою за попит, зокрема завдяки стабільним надходженням валютної виручки аграрних і металургійних експортерів, чистому продажу населенням валюти банкам, а також притоку коштів нерезидентів у гривневі державні цінні папери. Це дало Національному банку можливість купити на міжбанківському валютному ринку 190,4 млн . США, з яких 107,5 млн . США за вибором найкращої ціни, не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними факторами.
  • По-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 126,3 млн дол. США (в еквіваленті).

Загалом станом на 01 лютого 2018 року обсяг міжнародних резервів залишається на рівні п’ятирічного максимуму і покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

  • не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;
  • не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.

Уточнені дані можна знайти за посиланням.

Поділитись