Звичайна версія сайту

Національний банк дозволив небанківським фінустановам та національному оператору поштового зв’язку звертатися за переоформленням генеральних ліцензій

Національний банк України дав можливість небанківським фінансовим установам (НФУ) та національному оператору поштового зв’язку переоформлювати генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій до закінчення строку дії наявних у них генеральних ліцензій, якщо вони були видані на певний строк. Це було зроблено для забезпечення безперервності проведення ними валютних операцій.

Тепер небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку мають право звернутися до Національного банку з питаннями переоформлення ліцензій не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку дії наявних у них на сьогодні генеральних ліцензій. Національний банк в такому випадку ухвалюватиме рішення про можливість переоформлення ліцензії до закінчення відповідного строку дії ліцензій.

Також Національний банк вніс уточнення щодо права здійснення операцій і змінив порядок видачі НФУ та операторам поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій:

  • по-перше, оператори поштового зв’язку можуть здійснювати валютні операції та надавати фінансові послуги з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, передбачені частиною третьою статті 9 Закону України "Про валюту і валютні операції", виключно на підставі ліцензії на здійснення валютних операцій;
  • по-друге, Національний банк не буде застосовувати вимогу щодо наявності в операторів поштового зв’язку принаймні трирічного строку діяльності у сфері надання послуг з переказу коштів у гривні під час видачі операторам поштового зв’язку ліцензії на торгівлю валютними цінностями в готівковій формі.

Окреслені зміни затверджені постановою Правління Національного банку від 05 лютого 2019 року №28 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Даний документ вносить зміни до постанови Правління Національного банку від 02 січня 2019 року №9 "Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Він набирає чинності 07 лютого 2019 року, окрім нововведень у порядок видачі НФУ та операторам поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій, які набирають чинності 08 лютого 2019 року.

Поділитись