Звичайна версія сайту

Національний банк обговорив з операторами поштового зв’язку умови здійснення ними валютних операцій та надання послуг з переказу коштів

"Надання операторам поштового зв'язку права здійснювати операції з обміну валют та переказу коштів – черговий крок Національного банку у напрямку поступового спрощення доступу небанківських установ до фінансового ринку. Ми почали цей процес ще у 2016 році, бо зацікавлені в широкому доступі українців до фінансових послуг, у cashless-економіці, у конкурентному середовищі, завдяки якому люди зможуть обирати якісні послуги у зручніший для них спосіб. Ми впевнені, що це дозволить зробити фінансовий ринок України цивілізованішим та прозорішим", – зазначила Катерина Рожкова у своїй вступній промові під час зустрічі регулятора з операторами поштового зв’язку.

У зустрічі, яка вперше відбулася у Національному банку 5 лютого 2019 року, взяли участь 11 операторів поштового зв’язку, хоча на захід були запрошені всі гравці ринку.

Національний банк на зустрічі представляли перший заступник Голови Катерина Рожкова, заступник Голови Сергій Холод, директор департаменту ліцензування Олександр Бевз, директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Олександр Яблунівський, директор департаменту методології Наталія Іваненко, директор департаменту статистики та звітності Юрій Половньов.

Сергій Холод зауважив, що Національний банк зацікавлений у тому, щоб громадяни мали якомога більше зручних та швидких каналів доступу до фінансових сервісів. У цьому сенсі для операторів поштового зв'язку можуть стати цікавими можливості для розширення їх діяльності у напрямі надання послуг з переказу коштів у національній валюті та обміну валют. Він додав, що у разі отримання відповідних ліцензій правила роботи на ринку платежів поширюватимуться і на операторів поштового зв'язку. Зокрема, йдеться про вимоги щодо роботи з готівкою, оверсайту та подання звітності.

Також учасники зустрічі обговорили останні зміни в законодавстві та нормативно-правових актах Національного банку, що відбулися у зв’язку набранням чинності Закону України "Про валюту і валютні операції", зокрема:

  • огляд ситуації на ринку переказу коштів та плани Національного банку щодо розширення фінансової інклюзії;
  • зміни в законодавстві та нормативно-правових актах Національного банку, зокрема, щодо права операторів поштового зв'язку отримати ліцензію на переказ коштів у національний валюті, а також на здійснення валютних операцій з обміну валют та переказу коштів;
  • основні вимоги, яким повинні відповідати оператори поштового зв’язку для отримання ліцензій.

Зі свого боку, Олександр Бевз детально розповів про ліцензійні умови і зупинився на основних вимогах, яких повинні будуть дотримуватись оператори поштового зв’язку для отримання таких ліцензій. Зокрема, на вимогах до структури власності, ділової репутації, фінансового стану, географічного представництва операторів поштового зв’язку, які хочуть займатися відповідними видами діяльності.

Нагадаємо, з 7 лютого 2019 року населення зможе купувати і продавати іноземну валюту не лише в банках і пунктах обміну валют небанківських фінансових установ, а й у поштових відділеннях. Таку можливість Національний банк України надає в рамках переходу до нової ліберальної системи валютного регулювання, передбаченої Законом України "Про валюту і валютні операції". Крім цього, оператори поштового зв’язку зможуть проводити перекази коштів у іноземній валюті. Відповідна постанова Правління НБУ ухвалена 02 січня 2019 року та набирає чинності разом із введенням в дію цього закону.

Також із зазначеної дати оператори поштового зв’язку матимуть право здійснювати переказ коштів у національній валюті. Відповідна постанова Правління НБУ ухвалена 29 січня 2019 року та набирає чинності разом із введенням в дію цього закону.

Поділитись