Звичайна версія сайту

Національний банк оприлюднив Річний звіт за 2017 рік

Національний банк України оприлюднив ключовий інформаційний продукт року центрального банку – Річний звіт за 2017 рік, який відображає основні підсумки роботи регулятора за напрямами його діяльності.

Річний звіт детально висвітлює  результати діяльності Національного банку України, у тому числі ухвалені рішення та прогнози, виконання ключових функцій, описані досягнення у процесах реформування банківського сектору та трансформації центрального банку. Зокрема, Річний звіт містить тематичні розділи, присвячені управлінню Національним банком, монетарній політиці та фінансовим ринкам, фінансовій стабільності, платежам та розрахункам, реформи та ефективності. Цього року Річний звіт доповнений документами "Стратегія Національного банку України" та "Програма дій" на виконання Стратегії.

До Річного звіту також увійшли  відомості про історичну подію: розробку та схвалення першої для центрального банку Стратегії на середньострокову перспективу. Цей документ, який визначає сім стратегічних цілей Національного банку, презентовано навесні 2018 року. Окрім визначених законом цілей мандата з підтримки низької та стабільної інфляції, забезпечення стабільності та ефективності банківської системи, Національний банк зосередиться на відновленні кредитування і плавному переході до вільного руху капіталу. Головний банк країни забезпечуватиме стабільний та послідовний розвиток банківського сектору, ефективне регулювання всього фінансового сектору, а також розвиток фінансової інклюзії.

З Річним звітом за 2017 рік можна ознайомитися за посиланням.

Консолідована фінансова звітність Національного банку України та аудиторський висновок щодо неї доступна за прямим посиланням.

Довідка

Підготовка та поширення Річного звіту − загальноприйнята практика центральних банків усіх країн світу. Консолідована фінансова звітність Національного банку − це невід’ємна складова Річного звіту, її перевірку здійснює міжнародна аудиторська компанія "Делойт", яка входить до складу об’єднання "Делойт Туш Томацу Лімітед".

Річний звіт Національного банку України публікується з 1994 року.

На сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку розміщені Річні звіти за 1994 – 2017 роки. Центральний банк оцифровував усі паперові версії Річних звітів за попередні роки, починаючи з 1994 року. Їх цифрові копії оприлюднені на сторінках фіційного інтернет-представництва НБУ.

Із 2014 року Національний банк підтримує загальносвітову тенденцію "озеленення" видань центральних банків і поширює цей документ в електронному форматі.

У дизайні кожного з розділів, де переважає один із кольорів нового брендбуку Національного банку, зображені рельєфні символи, розміщені на банкнотах української гривні, які на тактильному рівні допомагають людям із вадами зору ідентифікувати номінал банкноти. В оформленні звіту також використані монохромні світлини з зображенням інтер’єру Національного банку. 

Поділитись