Звичайна версія сайту

Національний банк затвердив низку змін до регулювання ринку ОВДП

Національний банк посилює ефективність функціонування ринку державних цінних паперів та спрощення процедур руху капіталів.

Для цього Правління Національного банку затвердило низку змін до нормативно-правових актів, з метою забезпечення законодавчого врегулювання процесу розміщення ОВДП, та обліку паперів, отриманих НБУ у якості застави, а також  врегулювання проведення операцій з ОВДП нерезидентами та порядку купівлі іноземної валюти з метою повернення за кордон іноземних інвестицій. Зокрема:

  • По-перше, визначено порядок обслуговування операцій розміщення ОВДП серед клієнтів первинних дилерів (брокерські договори), що надає доступ на первинний ринок ОВДП приватним інвесторам.
  • По-друге, встановлено особливості проведення розрахунків за операціями з ОВДП, стороною яких є нерезидент:
    • операції з банками та нерезидентами можна буде проводити без обмежень;
    • операції з іншими контрагентами можна буде проводити лише на фондовій біржі з розрахунками за принципом "поставка цінних паперів проти оплати";
    • для купівлі іноземної валюти нерезидентами з метою повернення за кордон іноземних інвестицій за результатами операційз ОВДП необхідно буде подавати максимально спрощений перелік документів.
  • По-третє, врегульовано механізм обслуговування операцій рефінансування під заставу пулу активів, а саме визначений порядок проведення операцій блокування ОВДП за такими операціями та передбачена можливість НБУ при виконанні функцій депозитарної установи обліковувати цінні папери банків, що передаються в заставу на користь Національного банку.

Зазначені зміни сприятимуть удосконаленню взаємодії між Національним банком, як депозитарієм цінних паперів, і його клієнтами, а також дозволять спростити порядок проведення нерезидентами валютних операцій за результатами продажу ОВДП.

Відповідні зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 18 вересня 2018 року №100 "Про внесення змін додеяких нормативно-правових актів Національного банку України". Вони набирають чинності 20 вересня, за виключенням окремих пунктів, які набирають чинності з 1 листопада 2018 року.

Поділитись