Звичайна версія сайту

У липні платіжний баланс зведено з незначним дефіцитом – 170 млн дол. США

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в липні збільшився до 1,1 млрд дол. США. Насамперед це було пов’язано зі значними темпами зростання обсягів імпорту товарів порівняно з обсягами експорту.

За січень – липень 2018 року дефіцит поточного рахунку становив 1,7 млрд дол. США порівняно з 0,7 млрд дол. США за відповідний період 2017 року.

Обсяги експорту товарів у липні збільшилися на 12,6% у річному вимірі та становили 3,3 млрд дол. США. У липні відновилося зростання експорту продовольчих товарів (на 8% р/р) завдяки ранньому початку збору врожаю пшениці в червні та високим обсягам урожаю ріпаку. Водночас загальне зростання експорту товарів стримувалося логістичними проблемами в Азовському морі, унаслідок чого зростання експорту металургійної продукції уповільнилося (до 19,9% р/р). Високими темпами продовжував зростати експорт руд та окремої хімічної продукції.

За сім місяців 2018 року експорт зріс на 11,8% порівняно з відповідним періодом минулого року, до 24,5 млрд дол. США.

Обсяги імпорту товарів у липні збільшилися на 24,9% у річному вимірі та становили 5 млрд дол. США.

Істотне прискорення зростання імпорту порівняно з попереднім місяцем було зумовлено неенергетичною складовою – на тлі високого споживчого та інвестиційного попиту суттєво збільшилися закупівлі продукції машинобудування (16% р/р), продовольчих товарів (30,8% р/р) та промислових виробів (28,1%). Також високими темпами тривало зростання енергетичного імпорту. Через подальше зростання світових цін на нафту та природний газ вартісні обсяги імпорту енергоносіїв зросли на 32,6%.

Загалом за січень-липень імпорт товарів зріс на 15,6% порівняно з відповідним періодом минулого року і становив 30,5 млрд дол. США.

Чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком у липні становив 0,9 млрд дол. США (у липні минулого року – 0,1 млрд дол. США) і був забезпечений операціями приватного сектору, тоді як чисті зовнішні зобов'язання державного сектору незначно скоротилися (на 0,1 млрд дол. США) переважно через операції уряду з ОВДП. Чисті надходження реального сектору (1,1 млрд дол.) були забезпечені переважно за рахунок боргових інструментів – торгових та довгострокових кредитів.

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій у липні становив 142 млн дол. США, більшість з яких (83%) були спрямовані до реального сектору. За січень – липень 2018 року чистий приплив прямих іноземних інвестицій сягнув в 1,3 млрд дол. США, 32% з яких становили операції банківського сектору з переоформлення боргу в статутний капітал.

Загалом за січень-липень 2018 року чистий приплив коштів за фінансовим рахунком становив 1,8 млрд дол. США (за сім місяців 2017 року – 1,4 млрд дол. США).

Платіжний баланс у липні зведено з незначним дефіцитом – 170 млн дол. США. Як наслідок, міжнародні резерви на кінець липня дещо скоротилися та становили  17,7 млрд дол. США, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 3,0 місяців.

З оновленими даними за підсумками липня 2018 року можна ознайомитися в розділі Статистика зовнішнього сектору.

Детальніше про стан платіжного балансу читайте в "Макроекономічному та монетарному огляді" (серпень 2018 року), який буде опубліковано 31 серпня 2018 року.

Теги
Поділитись